Trzeci remis z rzędu. Niestety, po dobrej pierwszej połowie i prowadzeniu 2-0 daliśmy sobie wydrzeć zwycięstwo. Bramki dla Wigier zdobyli: Marcin Fiedorowicz (28 min) oraz Radosław Gulbierz (33 min). Walczyć Wigry walczyć! Relacja + foto...

Długo oczekiwany mecz z rywalami zza między wywołał w naszych szeregach dosyć sporą mobilizację. Ostatni raz z Warmią graliśmy kilkanaście lat temu. W szeregach koalicji grajewsko - ełckiej również trwała mobilka. Tego dnia mieli świętować 15-lecie zgody.
Na przedmeczowej zbiórce zbieramy się w ok. 100 osób. Z nami przyjaciele z Granicy i Olimpii. Ze śpiewem na ustach ruszamy w stronę stadionu. Pod kasami jesteśmy obecni na godzinę przed spotkaniem. Na miejscu widać sporo znajomych twarzy z dawnych lat. Oby ten sam skład częściej odwiedzał Zarzecze 26. Powoli zajmujemy sektor i oczekujemy na pierwszy gwizdek . Tego dnia tworzymy ok 240 osobowy młyn w tym bracia z Granicy ( 8 ) i Olimpii ( 9 ). Na płocie wywieszamy 6 flag. Od początku jedziemy z konkretnym dopingiem w towarzystwie bębna. Pod koniec pierwszej połowy prezentujemy malowaną sektorówkę przedstawiającą jaćwieskiego woja i kibica Wigier. Brawo dla młodych za dobrze wykonaną pracę.
Goście zjawili się w Suwałkach dwoma autokarami w ok 100 osób w tym solidne wsparcie ełckiego Mazura. Wywieszają 2 flagi. W drugiej części meczu prezentują zgodowy trans w towarzystwie flag na kijach w barwach obu klubów. Tradycyjnie podczas takiego spotkania z obu stron leci sporo bluzgów. Co dodatkowo podkręcało klimat kibicowskich derbów.
Po meczu próba dostania się do przyjezdnych. Szybka reakcja kasków i do niczego nie dochodzi.